Share | 

 

 Ważni NPC

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Punkty Aury : Over 9000
avatar
Admin
PisanieTemat: Ważni NPC   Pon Sty 15, 2018 11:16 am

Wszyscy znaczący NPC, których mogą kojarzyć postacie graczy z różnych mediów znajdują się własnie w tym dziale.


Leon III Vale
Funkcja: Aktualny król Vale
Krótka notka: Po śmierci poprzedniego króla, Silvermane'a Vale, miejsce na tronie zajął jego jedyny oficjalny potomek w linii męskiej Leon III Vale. Młodzieniec od dzieciństwa uwielbiał walkę, zaś ojciec osobiście dopilnował, by wychowano go na godnego następcę tronu. Ze względu na młody wiek, bo notabene 25 lat, Leon jest bardzo porywczym władcą, którego inni mogą dyskredytować właśnie przez ten czynnik. Nie należy jednak patrzeć na niego tylko przez pryzmat wieku, gdyż obecny król dba o swoich poddanych i daje im przykład. W wielu większych bataliach przeciwko Grimmom, Leon wykazał się niebywała odwagą oraz poświęceniem. Nieraz otrzymywał obrażenia lub ryzykował, by uratować swoje oddziały. Gdy miejsce ma bitwa, nie ma szans, by Leon nie brał w niej udziału. Poczuwa się do odpowiedzialności jako władca i broni swojego ludu z pomocą tarczy oraz ostrza, które dzierży. Nie jest to władca, który planuje, a działa pod wpływem impulsu. Zawsze kieruje się dobrem swego królestwa. Media spekulują, że niebawem ma dojść do małżeństwa politycznego z aktualną władczynią Mistral. Nie stroni od bankietów i jest regularnie widywany w zajazdach wraz ze swoją strażą przyboczną. Król zdecydowanie należy do tych, którzy preferują bardziej przyziemne rozrywki, niż bankiety. Gdziekolwiek król się porusza, wyczuwalna jest od niego charyzma. Żołnierze walczą o wiele bardziej zaciekle na polach bitwy i nawet w przypadku z góry przegranej batalii może zdarzyć się cud.
Lianhua Long
Funkcja: Dzierżycielka Smoczego Ostrza (władczyni Mistral)
Krótki opis: W Mistral władcę nie wybiera się przez koneksje rodzinne lub głosowanie, a za pomocą pewnego artefaktu, który sam określa któż jest godnym miana kolejnego Smoczego Wybrańca.  Smocze Ostrze wybiera osobę dzierżącą. Nie można go podnieść ot tak, inaczej można zostać dotkliwie poparzonym, bądź nawet doszczętnie spłonąć. Istnieje teoria, że miecz wybiera tylko jednostki z konkretnymi cechami charakteru. Jak do tej pory wszyscy władcy dążyli do zmian oraz potrafili zapanować nad własnymi emocjami i postawić na pierwszym miejscu dobro Mistral. Były od tej reguły wyjątki, aczkolwiek rezultat końcowy był taki, że każdy władca cechował się szlachetnością. Czym jednak jest Smocze Ostrze i dlaczego jest tak istotne dla Mistral? Otóż była to jedna z pierwszych broni wykutych podczas Wielkiej Wojny. Według legend zostało wykonane z pancerza ogromnego, smokowatego Grimma, który jednym oddechem był w stanie osuszyć morze. W trakcie całego konfliktu wielokrotnie pojawiała się osoba, która dzierżyła broń, ścinając przeciwników i zapewniając Mistral niepodległość. Wszyscy lękali się stanąć naprzeciwko człowieka o nieznanym imieniu. Określano go jednak mianem Long co oznaczało dosłownie "smok". Zaprowadził on pokój i porządek w zdewastowanym wojną Mistral i został okrzyknięty pierwszym, prawowitym władcą. Po jego śmierci nikt, poza jedną osobą nie był w stanie podnieść ostrza. Ustanowiono wtedy tradycję, że każdy kto jest w stanie utrzymać to ostrze w rękach, jest godnym prowadzić lud Mistralu. Ta tradycja żyje do dziś i nie trzeba się urodzić jako szlachta, by być w stanie dzierżyć Smocze Ostrze. Lianhua była córką rolnika, pełną ideałów dziewczyną o silnym charakterze. Zawsze była małomówna co jej zostało do dzisiaj. Próżno szukać jej w mediach oraz na bankietach, które nie są rangi dyplomatycznej. Jest chłodno kalkulującą władczynią, która wszystkich kwestionujących tradycję posyła na deski. Do tej pory nikt, kto rzucił jej wyzwanie nie wyszedł z niego zwycięsko. Zawsze jej twarz wydaje się chłodna niczym zamrożone jezioro, jednak w obecności króla Vale media donoszą, że widać lekki uśmiech. Ona sama jednak odmawia komentarza, że łączy ich cokolwiek poza stosunkami dyplomatycznymi. Większość czasu przebywa w swoim pałacu, z niego zajmując się królestwem. Co do jej semblance, to niewiele wiadomo. Istnieją spekulacje, że związany jest z żywiołem błyskawicy.
Jamaire Drident
Funkcja: Przywódca White Fang (obecny)
Krótki Opis: Niewiele wiadomo o pochodzeniu obecnego przywódcy White Fang. Wiadomo tylko, że przybył z Vacuo oraz nie ma żadnej rodziny. Nienawidzi Schnee Dust Company i prowadzi z nimi krwawą wojnę. Do władzy w organizacji doszedł przez dekapitację poprzedniego jej lidera. Wyznaje zasadę "siła kontroluje wszystko. Bez niej nie możesz chronić niczego". Jego priorytetem jest obalenie ludzkości i zapewnienie faunusom jak najlepszej przyszłości. Listy gończe z jego twarzą wiszą praktycznie w każdym zakątku Atlasu. Zaleca się szczególną ostrożność podczas walki, gdyż wielu Łowców oraz żołnierzy padło od jego włóczni oraz smoczego oddechu. Jest faunusem typu smok, ma łuski oraz rogi. Wielu członków White Fang go szanuje za czystą siłę, jednak niektórzy go się boją.
Kon Whitemane
Funkcja: Dyrektor Beacon
Krótki Opis: Kon Whitemane był dosyć miernym Łowcą na początku swojej kariery. Słabe oceny z egzaminów oraz problemy we współpracy ze swoją drużyną. Odwalał również różne numery pokroju wjazdu na Ursie do sali lekcyjnej. Na krótki czas opuścił Beacon, by zostać gwiazdą rocka. Jego kawałki były dosyć znane, jednak dosyć szybko zniknął ze sceny i ponownie wrócił do swojej drużyny w Beacon. Kariera oraz problemy gwiazdora trochę go zmieniły. Lekko spoważniał i przykładał się do swoich obowiązków, szybko odkrywając swój potencjał. Nie wiadomo co zadziałało na jego korzyść, że został dyrektorem Beacon. Przyjazne stosunki z poprzednim dyrektorem, to że jego drużyna rozeszła się w świat i również zostali wysoko postawionymi urzędnikami, czy może po prostu jego umiejętności. Na pewno nie można mu odmówić tego, że potrafi pogadać z młodzieżą ich językiem. Posługuje się gitarą dwugryfową, która przemienia się w dwie kosy i strzela harpunami z gryfów. Poza tym jego semblance pozwala manipulować muzyką. Nowy dyrektor unika wicedyrektorki, która goni go do pracy.
Akamaru Hideyoshi
Funkcja: Dyrektor Haven Academy
Krótki Opis: Akamaru wywodzi się ze szlachetnego rodu wojowników Mistral. Od małego był szkolony do tego, by przedłużyć rodową tradycję prowadzenia szkoły miecza. Jest bardzo wymagający wobec swoich studentów, jak również należy do nauczycieli, którzy gdy trzeba prowadzą żelazną dyscyplinę. Ten 50-letni weteran walczył w Wielkiej Wojnie. Jego katany lękało się wtedy całe Atlas. Nazywano go Demonem z Mistral.  Brał udział również w paru bitwach Wojny Faunusów, ale nie opowiedział się po żadnej ze stron wtedy. Po prostu znalazł się tam przypadkiem i zwyczajnie został zaatakowany. W trakcie wojen stracił nieco organów wewnętrznych, przez co ma blizny oraz sztuczne wszczepy. Media Mistral żartują na jego temat, że to pół człowiek pół maszyna. Jego studenci zaś widzą w nim mentora i mistrza, jednak koledzy jak chociażby Kon Whitemane - kumpla z dawnych czasów do flaszki.
Roman Blackfang
Funkcja: Najwyższy Generał Atlas
Krótki opis: Aktualny dyrektor akademii Atlas jak również głowa całego skutego lodem państwa. Mówi się, że rządzi twardą ręką, a jego chłodne spojrzenie potrafi ustawić do pionu nawet najbardziej niesfornych kadetów. Jest typem dowódcy, który na pierwszym miejscu stawia dyscyplinę oraz dobre wyniki co odzwierciedla procent wydalonych uczniów z akademii. Blackfang nie odziedziczył tytułu po nikim, ani również nie miał żadnych koneksji rodzinnych, które pomogłyby mu dostać się na szczyt. Pod koniec Wielkiej Wojny był tylko zwykłym kadetem, jednak w uznaniu zasług, heroizmu oraz nienagannego wypełniania swoich obowiązków bardzo szybko awansował. Mimo chłodnego usposobienia jego żołnierze mu ufają i szanują go, chociaż zdarzyło im się raz czy dwa dostać naprawdę surową karę od dowódcy. Najwyższy Generał rzadko pokazuje się publicznie oraz udziela wywiadów. Nie ma na to czasu, gdyż priorytet ma stabilność państwa i odpieranie ataków grimmów.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Ważni NPC
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Eclipse :: Organizacyjne :: Kompendium :: Świat-
Skocz do: