Share | 

 

 Technologia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
avatar
Admin
PisanieTemat: Technologia   Sob Sty 13, 2018 5:51 pm

Dzięki poświęceniu i zamiłowaniu Atlas do nauki, Renmant cieszyć się może bogactwem sprzętów komputerowych oraz nowoczesną technologią. Oprócz najzwyklejszych samochodów i pojazdów w Renamnt powszechne są powietrzne autobusy, statki latające oraz zaawansowane wehikuły. Rozwinęła się medycyna, będąc w stanie zastąpić brakującą kończynę zmechanizowaną protezą. Pojawiła się sieć komputerowa, utrzymująca kontakt między królestwami. Słowem, poziom zaawansowania daleko wykracza poza znane nam normy.

Scroll
Niezbędnik każdego. Przypomina przezroczysty kwadrat szkła oprawiony w dowolnego koloru ramkę, na którym wyświetlają się holograficzne informacje. Tak jak zwykły telefon komórkowy, można za jego pomocą dzwonić, wysyłać wiadomości zwykłe i głosowe, pisać maile, robić zdjęcia, nagrywać filmiki, lecz to tylko ułamek jego zdolności. Scroll pozwala ściągać i przechowywać dane jak USB, służy jako identyfikator, zawierając dane właściciela oraz podłączony jest do społecznej sieci, która w razie niebezpieczeństwa wysyła wiadomość alarmową. Za jego pomocą można otworzyć lub zamykać drzwi - chociażby pokoje do dormitoriów w akademiach są na zamki cyfrowe i otwierają je tylko identyfikatory uczniów. Ma funkcje rozrywkowe, gry, można na nim puszczać muzykę oraz wyświetlać filmy, które pokazują się nad Scrollem w postaci hologramu. Służy też do kontrolowania różnych sprzętów, łączy się z kamerami oraz siecią internetową, pozwalając na oglądanie wyświetlanych na żywo zdarzeń. Oprócz tego Scroll zdolny jest do wykrycia oraz zmierzenia ilości Aury właściciela oraz jego drużyny, wyświetlając ją w formie paska podobnego do ilości many w grach komputerowych.

Cross Continental Transmit System - CCTS
Pierwsze próby przesyłania wiadomości na Renmant były nieciekawe. Bez odpowiedniej technologii trzeba było zdać się na kurierów, którzy przebywali całe kontynenty narażeni na ataki Grimmów. Najwcześniejsze odbiorniki były prostymi radiami, odbierającymi fale na niewielkich terenach. Dopiero po Wielkiej Wojnie Atlas podarował światu i każdemu królestwu CCTS - system bezprzewodowej komunikacji. W każdej stolicy postawiono Wieżę CCTS, będącą odbiornikiem, zdolnym do przekazywania i odbierania ogromnej ilości danych. Dzięki temu królestwa mogły pozostać w kontakcie, wprowadzono też Scrolle, umożliwiając dostęp do szybkiej i bezprzewodowej komunikacji każdej osobie. Nowa technologia odmieniła świat, sprawiając, że nie tylko królestwa zbliżyły się do siebie, ale rozwinęły się media społecznościowe. Ludzie i faunusy zyskali nagle dostęp do danych, mogli się nimi dzielić i monitorować zdarzenia na innych kontynentach. Dostęp do sieci jest zależny od Wież. Im dalej od odbiorników CCTS, tym słabszy sygnał. By temu zaradzić postawiono odbiorniki w różnych miastach, bibliotekach i szkołach a także poza chronionymi terenami, co jednak naraża je na ataki Grimmówi. Statki i okręty powietrzne Oprócz najzwyklejszych pojazdów jak samochody, tiry, statki oraz pociągi Renmant posiada całkiem pokaźną flotę jednostek latających. Są popularnym i dość pospolitym widokiem, służą do transportu publicznego, przewożąc pasażerów na duże odległości. Nierzadko można mieć taki na własność, jak auto. Większe czy mniejsze, zależy to od ich przeznaczenia oraz udźwigu. Wyróżnia się pojazdy medyczne, ratunkowe, przewoźnicze i etc. Niektóre z nich są przystosowane do dostarczania Pyłu i innych dóbr wymiennych, pokonując ogromne dystanse pomiędzy kontynentami. Wojsko używa ich do transportu żołnierzy i sprzętu militarnego. Większe okręty wyposażone w broń są częścią floty Atlasu. Atlasiański Knight-130/AK-130 Humanoidalny robot o czarnym, ciemnoszarym pancerzu oraz czerwonych detalach zbroi. Widzi w ciemnościach, jego sensory są w stanie wykryć ruch, potrafi porozumieć się z ludźmi, lecz tylko za pomocą prostych komend jakie zostały mu zaprogramowane. Wyposażony w kilka ostrzy na dłoniach, zdolny również do walki wręcz, nie jest najnowszym cudem techniki, lecz wiele osób nie mogąc pozwolić sobie na najnowsze roboty, dalej używa go jako zabezpieczenia.

Atlasiański Knight-200
Najnowocześniejszy robot militarny o czarno-białej zbroi, posiadające wbudowane ostrza oraz broń palną. Są zdolne do naśladowania ludzkich zachowań oraz dzięki bardziej zaawansowanemu programowi, w wymagających tego sytuacjach są w stanie ocenić swoje położenie i zadecydować w jaki sposób zadziałać. Bardzo wytrzymałe, szybkie i silne, duma Atlasu, która ma pomóc w walce z wzrastającą ilością Grimmów. Zdolne do widzenia w ciemnościach, rozpoznawania głosu i porozumiewania się z ludźmi i między sobą. Używane w ważnych operacjach, ale też niczym nadzwyczajnym jest widok obstawy z tych robotów na ulicach Atlasu.

Atlasiański Paladin-290
Ciężka zrobotyzowana zbroja sporych rozmiarów i wagi. Zdalnie sterowana poprzez użytkownika, który siedząc w kokpicie kontroluje ruchy maszyny. Wbrew swojej aparycji niezwykle zwrotna, zdolna do różnych manewrów i szybkością przewyższająca większość znanych pojazdów. Pokryta została wytrzymałą, czarno-białą zbroją, którą większość broni nie jest w stanie zadrapać. Wytwór najnowszych badań oraz owoc współpracy Schnee Dust Company, zbroja zasilana Pyłem wykorzystuje wszelkie jego efekty w walce. Wyrzutnie rakiet są w stanie zdalnie namierzyć cel, oprócz tego zbroja ma wbudowaną broń palną i laserową. Przy walce w zwartym starciu używa ramion i mechanicznych pięści, będąc jednym ciosem w stanie zniszczyć budynek.

Uzbrojenie Personalne
Podstawowy ekwipunek Łowcy. W Remnant nikogo nie dziwi, że przechodnie na ulicach noszą przy sobie nowoczesny oręż, nawet jeśli są to uczniowie Akademii. Tworzenie broni to na terenie czterech Królestw artyzm sam w sobie. Mają różne formy i typowo są fuzją kilku typów - kosa połączona z karabinem snajperskim, para sztyletów-rewolwerów, miecz zamieniający się w kosę, itp. Nie ma zasady mówiącej o tym, ile maksymalnie form może przybrać broń, trzeba jednak zachować odrobinę realizmu. Uzbrojenie może mieć różne kolory, formy i rozmiary, a uczniowie szkół średnich znani są z tego, że sami ją projektują i konstruują. Podstawowa wiedza techniczna, obowiązkowa w szkołach, pozwala im ulepszać, naprawiać a także posługiwać się własnym tworem. Broń niekoniecznie musi wyglądać groźnie - na pierwszy rzut oka może być ukryta w czymś niepozornym, jak termos, laska, pas do spodni, lub mieć wyłącznie jedną postać. Nie obce są rewolwery lub miecze, bez dodatkowego działania. Sprzęt bojowy jest wzmacniany Pyłem, który w zależności od broni oraz zastosowania, może mieć różne efekty. Zdarzają się bronie w pełni symbiotyczne z Przejawem użytkownika, będące bezużyteczne w rękach innych osób.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
 
Technologia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Eclipse :: Organizacyjne :: Kompendium :: Świat-
Skocz do: