Share | 

 

 Królestwa

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
avatar
Admin
PisanieTemat: Królestwa   Sob Sty 13, 2018 2:00 pm


Królestwa powstały co najmniej osiemdziesiąt lat temu i są ostojami bezpieczeństwa na pełnej Grimmów planecie. Wewnątrz ich murów ludzie i faunusy nie martwią się atakami Grimmów. W Renmant znajdują się cztery królestwa, każde z nich ma równie ciekawą historię i w podobnej mierze oddziałuje na inne. Dzięki hojności Króla Vale, osiemdziesiąt lat temu utworzono trzy Akademie Łowców, gdzie szkolić się mają pokolenia wojowników, niepowiązanych żadnymi koneksjami z władzą królestw. Cały glob świętuje Festiwal Vytal - co dwa lata, na cześć zawitania rozejmu po Wielkiej Wojnie. Oprócz królów, władzę nad królestwami sprawuje rząd i rada.

Vale

Królestwo znajdujące się w Sanus, w jego północno-wschodniej części, gdzie zajmuje tereny zalesione, pełne wzgórz i gór. Rozległe wybrzeże o nieregularnej linii brzegowej otacza terytorium królestwa od zachodniej strony. Klimat jest tu umiarkowany.
W porównaniu do pozostałych królestw Vale słynie z najzdolniejszych Łowców. Ogromna swoboda oraz pacyfistyczne usposobienie mieszkańców przyciąga wielu imigrantów szukających własnego miejsca. Beacon natomiast ma status jednej z najbardziej prestiżowych uczelni dla przyszłych łowców. Królestwo prowadzi wymianę handlową z Atlasem. Dają im żywność, którą bardzo łatwo uprawia się w tych warunkach, a w zamian otrzymują Dust oraz zaopatrzenie wojskowe. Vale słynie też ze sztuki. Nie jak Mistral, słynące ze swoich artystów oraz duchowości mieszkańców, lecz to tu podczas Wielkiej Wojny uchowały się najsłynniejsze dzieła sztuki, które do dziś można podziwiać w licznych muzeach.

Atlas

Zajmuje tereny Solitas, gdzie królują trudne warunki do życia a ziemię skuwa lód. Pory roku trudno rozróżnić, często występują tam śnieżyce i burze, ale niekorzystne warunki pogodowe zostały przez ludzi ujarzmione. Klimat stanowi naturalną obronę przed Grimmami.
Lodowe zbocza skrywają w sobie ogromne pokłady Pyłu oraz wyjątkowo zorganizowanych ludzi. Rząd Atlas, jako jedyny, łączy stanowisko dyrektora akademii z generałem wojsk. Całe królestwo jest silnie zmilitaryzowane, nie szczędząc pieniędzy i środków na rozwój technologii oraz armii. Nowoczesne odkrycia oraz praca na rzecz królestwa wzbogaciły prywatnych przedsiębiorców. Wielu mieszkańców wywodzi się z wyższych sfer. Atlas zdecydowanie przoduje, jeśli chodzi o technologię - stworzył roboty militarne, całe floty statków powietrznych a także maszyny o ludzkiej inteligencji. To dom naukowców, wojskowych oraz biznesmenów jak chociażby Schnee, którzy mają siedzibę w Atlasie. Niestety, nie mają pochlebnej opinii ze względu na wykorzystywanie faunusów jako taniej siły roboczej w swoich fabrykach oraz kopalniach.

Mistral

Znajduje się na kontynencie Anima, charakteryzującą ogromną różnorodnością klimatu. Oprócz lasów, wzgórz, bagien i jezior, Mistral zajął też niewielkie tereny polarne.
Pierwsi mieszkańcy, chroniąc się przed Grimmami, budowali osady na ścianach klifów. Z czasem rozprzestrzeniali się, zajmując coraz większe terytorium. Ponieważ Mistral jest ogromne i o dużej różnorodności klimatycznej, jego mieszkańcy wyróżniają się bogactwem kultury oraz stylem życia. Każdy bez wyjątku szanuje siły natury, morze i niebo. Społeczeństwo dzieli się na dwie niejednolite klasy - wyższą, której przedstawiciele poświęcają się sztuce w każdym jej słowa znaczeniu oraz sprawom urzędowym. Niższa klasa to osoby wyjęte spod prawa, których w Mistral niemało. Drugą twarzą tak spokojnego królestwa jest obecność największego czarnego rynku w Renmant, gdzie znaleźć można złodziei, skrytobójców i nawet Łowców, za odpowiednią cenę chętnych do wykonania zlecenia. Rząd nie jest w stanie zajrzeć do każdej malutkiej i zapomnianej mieściny, co tworzy dla nich idealne kryjówki.

Vacuo

Przez lata walk i działalność ludzką, niegdyś kraj pełen oaz stał się miejscem w którym króluje gorący piach i wysokie temperatury. W Vacuo znajdują się jedne z największych na świecie kopalni Pyłu. Ciągłe bitwy pozbawiły królestwo oaz i zieleni, zostawiając suchą, spękaną ziemię. Podczas Wielkiej Wojny właśnie na Vacuo zrzucono bombę Little Boy, która skutecznie uczyniła tereny niezdatnymi do życia. Mieszkańcy wyemigrowali do sąsiedniego królestwa, gdyż na nieskażonych ziemiach nie było możliwe zamieszkanie. Brak wody, ciągłe ataki Grimmów skutecznie uniemożliwiały osiedlanie się. W pozostałościach oaz można dostrzec resztki zabudowań ludzkich, które wyglądają równie groteskowo co strasznie. Oficjalnie Vale udziela wsparcia i azylu uchodźcom z tego piekła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Królestwa
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Eclipse :: Organizacyjne :: Kompendium :: Świat-
Skocz do: