Share | 

 

 Grupy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Punkty Aury : Over 9000
avatar
Admin
PisanieTemat: Grupy   Wto Sty 09, 2018 11:57 am

Łowcy
Są obrońcami ludzkości, którzy eliminują zagrożenia ze strony Grimmów oraz dbają o bezpieczeństwo cywili. Akademie Łowców zostały powołane tuż po Wielkiej Wojnie. Większość społeczeństwa postrzega ich absolwentów jako swoich bohaterów, zaś nauka w którejkolwiek z akademii jest sporym zaszczytem. W każdym królestwie Łowcom wpajane są inne wartości. Beacon oraz Haven kładą nacisk na pracę w zespole oraz wzajemnie wspieranie się, podczas gdy Shade stawia na indywidualne umiejętności każdego z Łowców. Każdy z nowych uczniów przechodzi inicjację w akademii - każdego roku jej przebieg jest inny. Najczęściej jest to prosta misja, podczas której sprawdza się umiejętności kandydatów oraz ich predyspozycje na Łowców.
Łowcy obowiązkowo muszą posiadać broń - jest to ich narzędzie pracy oraz nieodłączna wizytówka ich zawodu. Zdarza się, że broń wykonywana jest na specjalne zamówienie, aczkolwiek częściej uczniowie sami je projektują i budują.
Do powinności Łowców należy również pilnowanie porządku w miastach oraz zwalczanie przestępczości. To właśnie oni mają za zadanie powstrzymywać zwykłe zamieszki i rabunki a także zwalczać chaos i siły zła na zupełnie innym poziomie. Zdarza się, że uczniowie po skończeniu Akademii nadal dla niej pracują, podejmując pracę nauczycieli i wykładowców.
 
White Fang
Grupa stworzona po Wojnie Faunusów jako symbol pokoju między ludźmi i faunusami, która miała dbać o interes obu ras. Niestety przez narastającą niechęć, WF szybko stała się organizacją walczącą o prawa i równość w społeczeństwie faunusów. Miała za zadanie utrzymanie pokoju - zwrócenie uwagi na konflikty społeczne, podkreślenie sytuacji dyskryminowanych oraz nawoływanie do harmonijnej koegzystencji, wierząc, że obie rasy są w stanie żyć obok siebie. Walczyła o równe prawa , lepsze traktowanie faunusów, zwalczała przejawy rasizmu poprzez protesty, przemówienia, bojkoty, interwencje w przypadkach jawnej dyskryminacji oraz wszelakie legalne i nieagresywne metody.
Ten sposób działania okazał się mało efektywny, a nieustanne uprzedzenie sprawiło, że ówczesny dowódca White Fang został zmuszony do odejścia. Nowa głowa organizacja miała inne podejście do całej sytuacji. Z pokojowych metod zaadoptowano z goła inne sposoby działania. Bardziej brutalne, mające za zadanie wzbudzić przerażenie w ludziach. Doszło do tego, że zamiast pokoju, w planach WF ma eksterminację ludzi, obalenie ich rządów, szkół oraz kompanii. Niegdyś byli uważani za pokojowych aktywistów, teraz są terrorystami, podpalającymi sklepy i atakującymi wrogie faunusom organizacji. Nie przebierają w metodach, agresywnych, brutalnych, barbarzyńskich, lecz skutecznych. Są w otwartej wojnie ze Schnee Dust Company, która wykorzystuje faunusy jako tanią siłę roboczą, którzy pracują w haniebnych warunkach, ponad siły i za minimalną płacę. White Fang odpłaca SDC z nawiązką kradzieżą Pyłu, regularnymi sabotażami, pracownicy Company często też znikają a ich zwłoki nie zawsze udaje się odnaleźć.
Pomimo jawnie brutalnych metod oraz godnego potępienia sposobu myślenia, ciągle zyskują zwolenników, wierzących, że ten sposób walki w końcu zakończy dyskryminacje. Faunusy mające dość niesprawiedliwości przyłączają się do WF, uważając, że strach pozwoli im uzyskać wymarzoną pozycję wśród ludzi. Spora część faunusów jednak nie przepada za WF, wręcz odnosi się do nich wrogo, mówiąc, że robią złą opinię swojej rasie, umacniając uprzedzenia oraz dodając powodów, dla których ludzie obawiają się faunusów. Porównują White Fang do kultu i sekty, która obietnicami mąci w głowach. Ich akcje wzbudzają kontrowersje, ponieważ nie wahają się zaatakować osobnika własnej rasy, gdy ten wejdzie im w drogę, lub ma odmienne zdanie na temat ich organizacji. Ubierają się na czarno, a elementem charakterystycznym są maski, które noszą. Ludzie widzieli ich jako potwory, dlatego zaczęli nosić coś co przypominało kościane, biało-czerwone twarze Grimmów.
       
Atlas
W pełni zmilitaryzowane jednostki całkowicie poświęcenie swej ojczyźnie - to charakteryzuje Atlas. Rzadko kiedy współpracują z Łowcami z innych królestw, gdyż po prostu uważają się za lepszych. Posiadają dostęp do najnowszej technologii, zaś ich flota statków byłaby w stanie zrównać niejedno miasto z ziemią. Członkowie Atlasu cechują się żelazną, wojskową dyscypliną oraz chęcią wykazania, że tylko ich metody są słuszne. Ich droga rozwoju przypomina regularne wojsko dowodzone żelazną pięścią. Pobór trwa cały czas - jak tylko uczniowie skończą akademie zostają wcielani do armii, przez co funkcje Łowców tu spełniają wojskowi. Kadeci przechodzą wstępne szkolenie, a następnie awansują do stopnia żołnierza. Potem określa się ich specjalizacje, by móc przypisać ich do określonej jednostki bądź oddziału. W większej mierze Atlas kierowane jest powiedzeniem "cel uświęca środki". Żołnierze zdolni są do poświęcenia innych, by wykonać powierzone im zadanie. Grupa ma dosyć chłodne stosunki z Łowcami i bezwzględnie zwalczają antagonistów. Również ściśle współpracują ze Schnee Dust Company, przez co pojawiają się plotki o rzekomej możliwości kupna wyższego stanowiska. 
                     
Niezrzeszeni
Wszelkie osoby nie zakwalifikowane do żadnej z grup. Są to najczęściej postronni cywile nie współpracujący z nikim konkretnym, a żyjący własnym życiem. Np. lekarz, kelnerka w kawiarni, właściciel biblioteki albo sklepu sprzedającego Pył. Nierzadko też typy spod ciemnej gwiazdy, jak najemnicy, dla których liczy się tylko zarobek.
            
Antagoniści
Są to wszelkie jednostki, którym nie marzy się nic innego niż sianie chaosu i zniszczenia w świecie Remnant. Grimmy oraz przestępcy aktywnie działający na szkodę ludzkości wpasowują się idealnie w tę grupę. Społeczeństwo obawia się ich. To te osoby, przed którymi przestrzegają nagłówki gazet i policyjne komunikaty. Ścigani przez Łowców oraz Atlas, knują swoje mroczne intrygi obalenia królestw i przejęcia władzy nad światem. Zdecydowanie najczarniejsze z czarnych charakterów znajdą się wśród członków tej grupy. Mogą działać w pojedynkę, albo tworzyć sojusze, prowadząc zorganizowane ataki. Oczywiście tak długo, jak nie zaczną sobie wbijać noży w plecy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Grupy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Nabór do X-Men i rozwój grupy
» 004. Grupy i organizacje

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Eclipse :: Organizacyjne :: Kompendium :: Świat-
Skocz do: