Share | 

 

 Schnee oraz Dust

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Punkty Aury : Over 9000
avatar
Admin
PisanieTemat: Schnee oraz Dust   Nie Sty 07, 2018 12:11 am

Schnee Dust Company W skrócie SCD, rodzinna firma zajmująca się produkcją i eksportem Pyłu. Ich logo, znak charakterystyczny - płatek śniegu - znany jest w całym Renmant. Ma główną siedzibę w Atlasie i stamtąd wywodzi się jej założyciel. Nicholas Schnee za dnia uczył się w Akademii, nocami pomagał ojcu, pracownikowi kopalni, chłonąc wszystko co mógł o wydobyciu i obróbce Pyłu. Rodzina Schnee wtedy nie śmierdziała groszem, zmagając się z trudnościami jakie narzucił im los. Gdy ojciec Nicholasa zmarł, pozostawił mu wszystko co miał - nie było to wiele, ale wystarczyło by chłopak opuścił szkołę i zorganizował wyprawę badawczą. Przemierzył cały świat w poszukiwaniu żył kryształów i pyłu, wzbudzając szacunek pracowitością i oddaniem dla sprawy. Zawsze pracował ramię w ramię ze swoimi pracownikami w kopalniach, dbał o nich i wypracował sobie renomę. Dzięki swym podróżom jego korporacja rozwijała się w ogromnym tempie, zyskując wpływy oraz zawierając kontrakty z wieloma innymi przedsiębiorstwami. Schnee nagle stało się symbolem jakości.
Dziś logo Schnee Dust Company można znaleźć wszędzie. Choć skupia się głównie na surowcu jakim jest Pył, na światowym rynku udziały firmy są ogromne. Oprócz współpracy z wojskiem Atlas nad technologią opartą na energii Pyłu, logo korporacji znaleźć można na czymś tak niepozornym jak tubka pasty do zębów. Większość przedmiotów codziennego użytku, materiałów i sprzętów powstało dzięki pomocy i środkom tej firmy.
Nicholas Schnee po wielu latach ciężkiej pracy odszedł na zasłużoną emeryturę, przekazując pałeczkę swojemu następcy. A jest to człowiek tajemniczy, niewielu go widziało, nie wielu o nim słyszało, ze swoimi pracownikami kontaktuje się wyłącznie przez osoby trzecie. Pod jego skrzydłami Schnee Dust Company wzrosło w siłę, dominując nad rynkiem i dyktując warunki... Za pewną cenę. Coraz częściej słyszy się o podejrzanych partnerach biznesowych i mało etycznych warunkach pracy oraz sposobów zawierania kontraktów. Zatrudnieni pracują w niebezpiecznych warunkach, brak dla nich ubezpieczenia, ich prawa są ograniczone, ponieważ są tylko tanią siłą roboczą i na miejsce jednego znajdzie się dziesiątka kolejnych. Nowa polityka korporacji wzbudza liczne kontrowersje, a także wściekłość White Fang, gdyż SCD w główniej mierze zatrudnia faunusy, które w trudnej sytuacji, zdesperowane szukają możliwości zarobku. Konflikt z White Fabg zaostrza się do tego stopnia, że SCD często pada ofiarą kradzieży pyłu, sabotaży i otwartych ataków. Nie wspominając o tym, że ich wysoko postawionym pracownikom zdarza się znikać i nie wracać.

Dust to niezastąpione źródło energii w Renmant. Towarzyszy ludzkości od wielu lat, będąc przewrotowym odkryciem w walce z Grimmami. Dwa największe, naturalne złoża Pyłu znajdują się na pustyni Vacuo oraz w skutym lodem Atlasie, gdzie rozległe kopalnie dniem i nocą wydobywają cenny surowiec. Ze względu na swoje fizyczne właściwości jest niezwykle ważny i praktyczny - napędza większość maszyn w wojsku oraz używany jest jako doładowanie do broni oraz Aury. Często używa się proszku wszytego w ubranie jako dosłownego asa w rękawie. Naturalnie przyjmuje dwie formy, kryształu oraz pyłu. Kryształy są czystą, skoncentrowaną energią, dlatego należy się z nimi obchodzić ostrożnie, gdyż ich efekt jest trudny do kontrolowania i o wiele silniejszy niż w wersji sproszkowanej. Wykazują zastosowanie w pirotechnice, są łatwopalne i mogą wywołać pokaźną eksplozję. W zależności od koloru, mają różne efekty. Łowcy używają kapsułek z Pyłem by doładować swoją broń, co skutkuje silniejszymi atakami, związanymi z rodzajem proszku - np. strzeli błyskawicą albo ogromnym płomieniem. Kolory Pyłu są powiązane z efektami jakie wywołują one w walce:

Czerwony - Ogień

Pomarańczowy - Katalizator, dowolny kolor z pomarańczowym daje losowy efekt o wyraźnie podkręconej mocy działania. Tzn, łącząc pomarańczowy z żółtym, zamiast błyskawicy może wyjść nam fala wody o ogromnej sile.

Żółty - Błyskawica

Zielony - Ziemia

Błękitny - Wiatr

Niebieski - Woda

Fioletowy - Grawitacja

Pył można dowolnie mieszać w różnych proporcjach, tworząc zupełnie nowe efekty, chociażby łącząc niebieski i błękitny stwarzamy lodowy pocisk i etc. Wszystko zależy od inwencji gracza oraz zasobu jakim dysponuje. Dust można zakupić w sklepie za kredyty lub znaleźć podczas fabuły z MG. Efekty wzmocnienia technik różnią się w zależności od ich typu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Schnee oraz Dust
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Stanowisko strzeleckie i rzucania nożami oraz oszczepem
» Urodzinowe konkursy oraz zabawy
» Wymiana bannerami oraz buttonami
» Zakończenie Bankietu oraz zmiany na forum

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Eclipse :: Organizacyjne :: Kompendium :: Świat-
Skocz do: