Share | 

 

 Schnee oraz Dust

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
avatar
Admin
PisanieTemat: Schnee oraz Dust   Nie 7 Sty 2018 - 0:11

Schnee Dust Company

W skrócie SCD, rodzinna firma zajmująca się produkcją i eksportem Pyłu. Ich logo, znak charakterystyczny - płatek śniegu - znany jest w całym Renmant. Ma główną siedzibę w Atlasie. Założyciel firmy - Nicolas Schnee, przed wielką wojną był niewielkim przedsiębiorcą z biurem rachunkowym. Jedna dobra inwestycja na giełdzie dała mu szansę otworzenia czegoś większego. Z racji, że w Atlas i całym Remnant największe zapotrzebowanie było na pył, padło na górnictwo. Skrupulatnie zasięgał wiedzy o obróbce tego surowca oraz o potrzebnych procedurach i sprzęcie niezbędnym do wydobywania kruszcu. Stopniowo piął się po szczeblach, ubijając przy okazji konkurencje gdzie tylko mógł. Przez kilka pokoleń Schnee zyskali praktycznie monopol na wydobycie Dustu na terenie Atlasu i stali się rozpoznawalną marką.
Dziś logo Schnee Dust Company można znaleźć wszędzie. Oprócz współpracy z wojskiem Atlas nad technologią opartą na energii Pyłu, logo korporacji znaleźć można na czymś tak niepozornym jak tubka pasty do zębów. Większość przedmiotów codziennego użytku, materiałów i sprzętów powstało dzięki pomocy i środkom tej firmy.
Wielu polityków Vale zarzuca korporacji korzystanie z taniej siły roboczej oraz "szemranych" partnerów biznesowych, jednak armia prawników skutecznie odpiera te zarzuty. Zdarza się, że korporacja jest atakowana przez ekstremistów z Menagerie, którzy walczą o "prawa" faunusów.

Pył


Dust to niezastąpione źródło energii w Renmant. Towarzyszy ludzkości od wielu lat. Dwa największe, naturalne złoża Pyłu znajdują się na pustyni Vacuo oraz w skutym lodem Atlasie, gdzie rozległe kopalnie dniem i nocą wydobywają cenny surowiec. Ze względu na swoje fizyczne właściwości jest niezwykle ważny i praktyczny - napędza większość maszyn w wojsku oraz używany jest jako doładowanie do broni oraz Aury. Naturalnie przyjmuje formę kryształu. Kryształy są czystą, skoncentrowaną energią, dlatego należy się z nimi obchodzić ostrożnie. W sproszkowanej wersji wykazują zastosowanie w pirotechnice. W zależności od koloru, mają różne efekty. Łowcy używają kapsułek z Pyłem jako amunicji, co skutkuje silniejszymi atakami, związanymi z rodzajem proszku - np. strzeli błyskawicą albo ogromnym płomieniem.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
 
Schnee oraz Dust
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Eclipse :: Organizacyjne :: Kompendium :: Świat-
Skocz do: