Share | 
 

 A smile is the universal welcome

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Freya
Punkty Aury : 0
avatar
Łowca
http://eclipse.forumpolish.com/t144-a-smile-is-the-universal-welhttp://eclipse.forumpolish.com/t145-hydrangea
PisanieTemat: A smile is the universal welcome   Nie Maj 20, 2018 9:24 pm

Freya Lighthander
Dane Personalne
 • Znaczenie imienia: Imię Freya w mitologii Nordyckiej nosiła bogini miłości, piękna, wojny i śmierci. Rodzice nadając je dziewczynie, mieli nadzieję, że wyrośnie na piękną i silną kobietę.
 • Wiek: 18 lat
 • Rasa:Człowiek
 • Grupa: Łowcy
 • Lieny: 500
 • Kolor Aury: Bladoniebieski
 • Punkty Aury: 3000
 • Semblance:Hydrangea
 • Pochodzenie: Vale

Aparycja

Freya jest młodą dziewczyną o jasnej cerze i urodzie nieco nietypowej dla Vale, która jednak nie przyciąga wzroku tak bardzo, jak mogłoby się wydawać. Jej czarne włosy sięgają niewiele za łopatki i zazwyczaj są częściowo związane. Fryzura może się trzymać tylko dlatego, że jej włosy są bardzo gęste, chociaż wypadają cały czas. Ma niewielki, leciutko zadarty nos, wąskie, jasne usta i średniej wielkości, szare oczy otoczone krótkimi, rzadkimi rzęsami. Freya z wielką pasją poprawia urodę makijażem - dodaje sobie koloru i dba o to, żeby skóra wyglądała na czystą i matową. Jej figura jest zgrabna, jednak nie jest niczym nietypowym, chociaż dziewczyna może się pochwalić ładnym biustem. Osiemnastolatka ma niewiele ponad sto sześćdziesiąt centymetrów wzrostu, ważąc przy tym 55 kilogramów. Jej ubiór nie wyróznia się za bardzo - rzadko kiedy dodaje do stroju szkolnego coś od siebie, jednak jej strój codzienny ma w sobie trochę uroku. Dziewczyna bardzo lubi nosić sukienki i spódnice, rzadko więc można zobaczyć ją w spodniach. Jej ulubionymi kolorami są szary i beżowy, co też dość często manifestuje swoim strojem.Charakter

Freya na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco zbyt zamknięta w sobie, można powiedzieć też, że ma w sobie coś, co sprawia, że wydaje się być niesamowicie chłodna. Jednak gdy już się do niej podejdzie, obraz ten zmienia się zupełnie. Nie dlatego, że udaje kogoś, kim nie jest, nie ma w zwyczaju okłamywać innych, dopóki nie ma takiej potrzeby. To, co sprawia, że dziewczyna odbiega od wyobrażeń ludzi, którzy jej jeszcze nie poznali, to jej nieśmiałość, chociaż jest w niej również nutka nieufności. Ma spore opory przed poznawaniem nowych ludzi, zwłaszcza głośnych i zachowujących się nie do końca tak, jak powinni. Uwielbia za to ludzi inteligentnych, spokojnych i oczytanych. Do takich łatwiej jej się zbliżyć bez obawy, że zaraz zacznie się niesamowity hałas. Bo hałasu nie może znieść. Jest wręcz przewrażliwiona na różnego rodzaju dźwięki. Wystarczy jej dźwięk stóp uderzających o podłogę, tykającego zegara czy zbyt głośny oddech, żeby odczuwała frustrację, co dopiero mówić o krzykach i głośnych rozmowach, i to jeszcze w miejscu pełnym ludzi. To nie dla niej. Czasami jednak chciałaby być jedną z tych niesamowitych dusz towarzystwa, ale nigdy by się do tego nie przyznała. Sama siebie już wrzuciła w szufladkę, z której nie chce wychodzić, bo zorganizowała sobie tam swój własny kącik - miękki, przyjemnie oświetlony, a przede wszystkim cichy.
Gdy już się z kimś zaprzyjaźni, to pozostanie z nim do samego końca. A zostać jej przyjacielem nie jest ciężko, bo pomimo tego, że nie ufa każdemu po kolei, nie jest też zamknięta w swojej fortecy złożonej z uprzedzeń. Jest też niesamowicie tolerancyjna, jest w stanie zrozumieć i zaakceptować wszystko, za wyjątkiem nienawiści. Nie ma żadnych problemów z Faunusami, przez co bywa czasami wyśmiewana, ale nie za bardzo jej to przeszkadza. Częściowo dlatego, że wierzy w to, że to, co robi jest zgodne z jej kodeksem moralnym, a częściowo dlatego, że sama w siebie nie do końca wierzy. Bo o ile wychodzi z założenia, że każdemu należy się szacunek, tak samej siebie tym nie obejmuje. Jest wobec siebie strasznie krytyczna. Może to dlatego, że jest perfekcjonistką, a może z innego powodu, głębiej zakorzenionego. Kto wie? Ona na pewno nie. Nie dlatego, że nie rozumie swoich myśli, a dlatego, że nie zauważa swojego krytycyzmu. Jest przekonana, że dopóki ktoś jest lepszy od niej, ona nie jest w żadnym stopniu dobra. Chociaż nawet, gdyby stała na szczycie, uważałaby, że nie zasłużyła. To już chyba taki typ.
O Freyę niesamowicie ciężko się troszczyć, bo nie uważa, że jest tego godna. Ma siebie za porażkę, za kogoś nieważnego i nieistotnego. I nie widzi w tym niczego, co mogłoby być niepokojące. To nie jest tak, że nie docenia czyjegoś poświęcenia, wręcz przeciwnie. Ale wciąż nie jest w stanie myśleć, że na nie zasługuje. Sama za to poświęca się ogromnie, dlatego świetnie się ją wykorzystuje. Zawsze to zauważa, ale nauczyła się żyć w takich relacjach, gdzie ona może spokojnie żyć i zaspokoić swoje potrzeby społeczne, a druga osoba ma ją za swoje tło, na którym wypada jeszcze lepiej, czasami mając jeszcze z tej znajomości korzyści materialne. Nie przeszkadza jej to, przynajmniej tak powtarza, gdy ktoś ją zapyta. W głębi duszy jednak wolałaby się czasem usamodzielnić i zwrócić na siebie uwagę, ale nigdy by nie pomyślała, że ma do tego prawo. Bo we własnym mniemaniu nie ma prawa do niczego - tak chciał świat, a ona na to pozwoliła.
Freya jest inteligentna, jednak nie ma dobrej pamięci. Wydawałoby się, że te dwie cechy nie mają prawa ze sobą współgrać. A jednak. Dziewczyna ma umysł analityczny, jest spostrzegawcza i potrafi wywnioskować wiele z tonu głosu czy mowy ciała, ale zapamiętuje tylko niepotrzebne rzeczy. Gdy wpadnie na jakiś pomysł, stara się go jak najszybciej zanotować, żeby nie zaginął w morzu zapomnianych spraw. Bardzo łatwo ją przestraszyć, wystarczy właściwie jeden dźwięk. Zazwyczaj gdy jest zaskoczona, podskakuje i wydaje z siebie cichy pisk, czasami, gdy ktoś ją przestraszy dotykając jej, zdarza jej się wymachiwać rękoma, aż trafi w delikwenta. Potem jednak potrafi przepraszać przez tydzień. W ogóle gdy zrobi coś nie tak, potrafi przepraszać przez tydzień. Dosłownie zastępuje słowo "cześć" słowem "przepraszam". Nie dociera do niej, że ktoś wybaczył, potem kogoś irytuje ciągłym przepraszaniem, gdy się dowiaduje, przeprasza za przepraszanie, i tak się zamyka błędne koło. Do tego wszystkiego bardzo łatwo doprowadzić ją do łez, co sprawia, że to biedne dziewczę aż chce się chronić.
Dziewczyna ma specyficzny sposób mówienia, który dodatkowo podkreśla jej osobowość, chociaż ona sama określiłaby ją jako "nijaką", a sposób mówienia jako "przesadzony". Ma bardzo delikatny głos, co kontrastuje nieco z jej barwą gdy śpiewa. Jest przy tym też bardzo cicha, jednak to, co sprawia, że jej rozmowy są wyjątkowe, to wplątywane co chwilę trudne słowa i archaizmy, które czasami ciężko zrozumieć.Cechy


- Naturalne:
- Wzmocniony zmysł słuchu - albo nie tyle wyczulony słuch, co mizofonia. Freya co prawda bardzo łatwo zauważa drobne dźwięki, ale wszystko jest dla niej za głośne, denerwujące i na dłuższą metę sprawiają, że wpada w panikę. Nikomu się jednak do tego nie przyznaje, więc pozostaje jej tylko unikać głośnych miejsc. Nie, żeby to było łatwe.
- Wysoka tolerancja na ból - co prawda jest to jedna z cech, których niektórzy by zazdrościli, jednak według samej dziewczyny, sprawia ona więcej problemu, niż daje pożytku. O ile w trakcie walki faktycznie może pomóc, tak w życiu codziennym jest najzwyczajniej w świecie niebezpieczna. Właściwie niezależnie od sytuacji stawia ją w niebezpieczeństwie - może i ledwo co czuje ból, ale obrażenia wciąż pozostają takie same, a przez brak blokad związanych z odczuwaniem bólu powstaje większe prawdopodobieństwo, że rany staną się poważniejsze.
- Nabyte:
- Broń drzewcowa (Włócznia) - wymaga od niej sporej zwinności i siły, co wiąże się z tym, że używając jej szybko się męczy, jednak dużo ćwiczy i jest naprawdę dobra w walce tą bronią, chociaż nadal bardzo daleko jej do mistrzostwa.
- Pierwsza pomoc - może nie jest z niej lekarz, ale ratownik - jak najbardziej. Potrafi zabezpieczać rany i urazy oraz wykonywać drobne zabiegi. Może na przykład założyć kilka szwów, jednak nigdy nie próbowała trudniejszych rzeczy. Posiada również podstawową wiedzę na temat ogólnodostępnych leków czy ziół, ale nie na tyle, żeby pamiętać każdy szczegół czy znać sposoby korzystania z leków rzadziej spotykanych.
- Skradanie się - bardziej niż w celu uniknięcia wykrycia przez potencjalną ofiarę, nauczyła się chodzić w ten sposób żeby nie drażnić swojego słuchu. Wychodzi jej to dobrze, jednak wciąż nie bardzo dobrze. Jej sporym problemem jest fakt, że łatwo ją zaskoczyć.
- Podstawowe:
- Sport - szeroko pojęty, jednak głownie chodzi o gry zespołowe.
- Gotowanie - nie jest mistrzynią i podchodzi do swoich potraw bardzo krytycznie, jednak nie można jej odmówić talentu.
- Gra na pianinie - uważa się za beznadziejnego muzyka, bo brakuje jej dużo do ideału, to raz, i jest zbyt wrażliwa na głośne dźwięki, to dwa. A jednak miłość do muzyki wyniesiona z domu w niej pozostała i od niecałych dwóch lat uczy się gry na pianinie.
- Śpiew - jak wyżej, jest wobec siebie niesamowicie krytyczna. I faktycznie, gdyby tak pomyśleć, byłaby w samym środku, idealnie pomiędzy "nie umiem śpiewać" a "śpiewam idealnie". W przeciwieństwie do jej głosu, gdy mówi, gdy śpiewa, uwidacznia się mocna, ale energiczna barwa.Historia

Freya pochodzi z rodziny, w której każdy miał jakieś sukcesy. Miała dwoje rodzeństwa, brata i siostrę - wybitnego jeźdźca i niesamowitą łowczynię. Jej rodzice byli wobec niej surowi, stąd wzięło się jej podejście do własnych działań. Wywierali na niej ogromną presję, zawsze coś było za mało powyżej przeciętnej. Wypaczyło to nieco światopogląd dziewczyny. Rodzice jednak bardzo ją kochali, a to, co robili, robili z troski. Nie byli najlepsi, ale byli kochający, a to już się na swój sposób liczy. Freya nie wspomina dzieciństwa ani dobrze, ani źle. Nie miała wielu przyjaciół, co nie oznaczało, że nie miała żadnych. Miała spore sukcesy w nauce, jednak nie przewyższała rodzeństwa czy kuzynostwa. Dobrze jeździła konno, ale nigdy lepiej od brata. Nie miała niczego, co by ją wyróżniło wśród tłumów wyróżnionych. Podejmowała się wszystkiego, od sztuk walki począwszy, idąc przez układanie kwiatów, na pływaniu i balecie kończąc. Nigdy jednak nie była najlepsza. Aż w końcu się poddała, zaakceptowała to i nauczyła żyć jako czarna owca rodziny, jako mała plamka na historii samych sukcesów. Zaczęła się więcej uczyć, aż w końcu przyszedł czas, żeby poszła do szkoły. Wbrew wszystkiemu, wybrała Beacon, jakby wykrzesała z siebie małą iskierkę nadziei na wyjście przed szereg.Ciekawostki
 • 1.Nie lubi napojów gazowanych, za to pija herbatę i wodę mineralną
 • 2.Od piętnastego roku życia jest weganką
 • 3.Uważa słodzenie kawy i herbaty za herezję
 • 4.Jej ulubionym słowem jest "abominacja", nikt nie wie dlaczego
 • 5.Lubi książki o tematyce utopijnej i dystopijnejOstatnio zmieniony przez Freya dnia Nie Maj 20, 2018 10:51 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość
PisanieTemat: Re: A smile is the universal welcome   Nie Maj 20, 2018 10:45 pm

Cytat :
Freya jest młodą dziewczyną o jasnej cerze i urodzie, chociaż dość nietypowej dla Vale, nie wyróżniającej się niczym szczególnym.

Zdecyduj się na jedno. Jest nietypowa czy nie wyróżnia się? Jeśli jest nietypowa względem urody to wypisz też dlaczego.

Cytat :
Jej ubiór nie wyróznia się za bardzo - rzadko kiedy dodaje do stroju szkolnego coś od siebie. Jednak jej strój codzienny ma w sobie trochę uroku.
- To możesz połączyć w jedno zdanie, bo brzmi ładniej wtedy.

To mi się tylko rzuciło w oczy. Nie będę sprawdzał pod kątem literówek, bo nie o to w tym chodzi. Tylko pierwsze troszkę rozwiń i będzie akcept.
Powrót do góry Go down
Freya
Punkty Aury : 0
avatar
Łowca
http://eclipse.forumpolish.com/t144-a-smile-is-the-universal-welhttp://eclipse.forumpolish.com/t145-hydrangea
PisanieTemat: Re: A smile is the universal welcome   Nie Maj 20, 2018 10:50 pm

Poszło


#cc99cc | Voice 1 | Voice 2
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: A smile is the universal welcome   

Powrót do góry Go down
 
A smile is the universal welcome
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Eclipse :: Kartoteka :: Karty Postaci :: Zaakceptowane-
Skocz do: