Share | 


 

 Nava

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Nava
Punkty Aury : 3000
avatar

PisanieTemat: Nava   Pon Maj 07, 2018 11:51 pm

Nava
Dane Personalne
 • Znaczenie imienia: Navajo Blue, czyli odcień niebieskiego
 • Wiek: 22
 • Rasa: Człowiek
 • Grupa: Złoczyńcy
 • Tytuł: N/A
 • Lieny: 500
 • Kolor Aury: Rudy
 • Punkty Aury: 3000
 • Semblance: Empress
 • Pochodzenie: Atlas

Aparycja

Niewielki wzrost po mamusi, do tego brak odpowiednich kształtów. Niejednokrotnie nazywano ją po prostu deską, czy to surfingową, czy jakąś inną. Czy jej to przeszkadzało? Nie.
Nava mierzy sobie raptem metr i pięćdziesiąt dwa centymetry. Jest więc drobniutka w porównaniu do swojego brata. Jest w stanie na szczęście to wykorzystać, bo wiele miejsc niedostępnych dla niego, dla niej stają się niekiedy kryjówką przed wielkim, złym bratem. Dosłownie. Jej włosy przez ten jeden czynnik wcale nie są takie długie jak mogłoby się zdawać. Sięgają jej za uda, chociaż jakby była wyższa to pewnie raptem by sięgały do talii. Są bardzo porządnie zadbane dzięki jej umiejętności fryzjerskim, zawsze podcina aby końcówki wyrastały zdrowsze, do tego układa je jak prawdziwa mistrzyni. Zdecydowanie woli je rozpuszczone, ale jeśli musi to już spina je w długi ogon. Ma okrągła buzię, która również nie pasuje do jej wieku dwudziestu dwóch lat, na której są osadzone dość głęboko oczy o czerwonych tęczówkach. Jej ulubioną barwą poza tym jest czerwień, która zdobi jej w sumie bardziej rudawe włosy. Kiedy chodzi o ukształtowanie jej drobnego ciała, to już bardziej pasuje do kobiety, oczywiście pomijając dwa najważniejsze wymiary, czyli piersi i tyłek. Ma wcięcie w talii, lekko zarysowane mięśnie i gładką, jasną skórę.Charakter

Ciało po mamusi, charakterek po tatusiu. Żywiołowa i zmienna niczym pogoda w kwietniu. Raz potrafi być miła i uprzejma, za drugim razem po prostu nie zawaha się przed groźbami i wyzwiskami. Nawet przy dobrym humorze potrafi rzucić jakąś docinkę zabarwioną uszczypliwością czy tym bardziej groźbą. Jest całkiem ostra pod tym kątem, a do tego nietrudno ją wprowadzić w stan wściekłości. Sarkazm i bycie wredną to kolejno jej drugie i trzecie imię. I co? Nawet jej to nie przeszkadzało bo czemu by miało. Chyba tylko dla rodziny korzysta z wersji lite, bo staje się przy nich - oczywiście na osobności - dość przyjazna i rozgadana. Zawsze jest ten margines błędu kiedy chodzi o jej wrogie nastawienie czy bycie pyskatym, bo nawet brat, ze względu na wydarzenia sprzed miesięcy, nie jest w stanie nad nią zapanować tak jakby tego chciał. Ach, warto wspomnieć że nienawidzi wałkowania jednego tematu raz po raz i bardzo łatwo sobie zrobić z niej wroga w ten sposób. Ostatnią osobę pozbawiła oddechu przez przestrzelenie strzałą gardła, co często wykorzystuje w formie ostrzeżenia. No i nie uważa siebie samej za zdatną do życia w tym dobrym społeczeństwie, wręcz z tego powodu opiewa się z dumą, jakby zadowolona była z obranej przez siebie drogi. Woli bowiem życie poza miastem, szczególnie kiedy brat jest obok. Jest więc zupełnie inna niż była za czasów nauki w Atlas.Cechy

- Naturalne:

 • 1. Celne oko - bardzo łatwo się domyślić, że dziewczyna musi się skupić na swoim celu aby wypuścić do niego strzałę. Dzięki temu oddane przez nią strzały są niezwykle precyzyjne i ciężko uznać ją za amatora.

 • 2. Zwinność - w przeciwieństwie do swojego brata, Nava jest dość malutka. Daje jej to sporą przewagę szczególnie, że niemal idealnie panuje nad swoim ciałem w walce jak i poza nią.

 • 3. Wyostrzony słuch - od dziecka Nava interesowała się łowiectwem, co również praktykowała podczas polowania na Grimmy. Dzisiaj jest w stanie usłyszeć nieco więcej niż zwykły człowiek, jednak wymaga to od niej większego skupienia i najlepiej ciszy.

 • 4. Skupienie - już raz skupiona jest w stanie podążać wzrokiem z ofiarą dopóki nie straci go z pola widzenia, podobnie jest z innymi czynnościami wymagającymi dłuższej uwagi. Po prostu bardzo ciężko jest ją wybić ze swoistego transu jaki na siebie nakłada dla lepszej skuteczności.

 • 5. Orientacja w terenie - Z Navą jako przewodnikiem nie zgubisz się w lesie. Wystarczy jej mapa, nawet sam kompas.

- Podstawowe:

 • 1. Fryzjerstwo - Nava robi swojemu bratu za prywatnego fryzjera. Obcina, farbuje, robi trwałe… ot, nudziło jej się w domu.

 • 2. Szybkie czytanie - Dziewczyna bardzo szybko łapała wszystkie informacje teoretyczne głównie dzięki szybkiemu przerabianiu notatek. Nie ma problemu aby przeczytać notatki dwukrotnie kiedy ktoś dopiero dociera do końcówki za pierwszym razem. Tak, do tego wszystko rozumie.

- Nabyte:

 • 1. Skradanie się - aby nie spłoszyć zwierzyny, łowca musi zachować bezwzględną ciszę. Dzięki temu Nava jest w stanie poruszać się bezszelestnie, odpowiednio ustawia stopy i zawsze patrzy pod nogi aby nie wpaść na gałązkę czy inne coś mogące zdradzić jej obecność. Dzisiaj niemal weszło jej to w nawyk i nawet nie zwraca uwagi na to czy jest widoczna czy nie, po prostu chodzi jak kot.

 • 2.Korzystanie z broni miotającej (łuk) - jej główną bronią spersonalizowaną jest łuk wraz ze specjalnymi strzałami.

 • 3.Korzystanie z broni siecznej - drugą, ale nie tak często używaną bronią jest miecz, więc i z niego musiała nauczyć się korzystać.

 • 4.Prowadzenie pojazdów - z tej zgranej dwójki, to Nava robi za szofera. Wciąż ma problemy z samolotami, ale z czasem na pewno się również ich obsługi nauczy.Historia

Są takie historie, o których naprawdę lepiej nie pamiętać, ale nikt przecież nie zna własnej przyszłości. Tak samo naukowcy Atlasu nie wiedzieli co będzie za dziesięć, dwadzieścia lat, tak samo nie wiedzieli tego ich potomkowie, Glave i Nava.
Gustav i Miki Maliwan byli zdolnymi ludźmi, znanymi z ich oddania dla armii Atlasu i tutejszych, jak i nie wszystkich Łowców. To oni wydali na świat bliźnięta o rudych włosach, które wkrótce miały zacząć korzystać z ich osiągnięć oraz wynalazków głównie dzięki wpływowi jaki wywierali na nich rodzice. Z czasem, szczególnie dziewczyna, zaczęła interesować się łowiectwem i korzystaniem z łuku. I to był znak dla ojca aby zacząć ją nauczać w tym kierunku. Pokazał jej łowieckie sposoby na przechytrzenie zwierzyny, które dały jej dobry start w Atlas Academy kiedy ona i jej brat dołączyli do grona tamtejszych uczniów.
Wielu uważało, że odziedziczyli po rodzicach wrodzony talent do panowania nad aurą i walki z Grimmami. Być może ta teoria, którą chłonęli z każdym kolejnym dniem dzięki naukowcom wpłynęła na ich dalszą naukę praktyki. Nava zabłysnęła dzięki teorii, a jej kochany brat zdecydowanie lepiej działał w praktyce chociaż siostra deptała mu po piętach. Wiele jednak nie zapamiętała jeśli chodzi o ich towarzyszach z drużyny, zupełnie jakby byli oni wyrwani z jej świadomości. Byli, istnieli, ale nie zżyła się z nimi więc szybko odpuściła sobie wspominanie o nich. Najważniejszy jednak był bliźniak, z którym obiecała sobie wzajemnie ochronę do samego końca.
Cztery lata w Atlas Academy były dla nich bardzo owocne. Wspólne misje, wyprawy i wielu zabitych Grimmów, a poza tym różne inne wspomnienia wypełniły cały ten czas. Te złe i te lepsze, bo tylko dobrych nie da się mieć. Po zakończeniu szkolenia na Łowcę i pełnoprawnym uzyskaniu tego tytułu, obydwoje pozwolili sobie wyruszyć w celu pokazania się rodzinie aby ci mogli wręcz wybuchnąć z dumy. Problem nadszedł jednak w momencie kiedy ich pojazd został zaatakowany przez Grimmów, które dotąd nigdy nie pojawiały się w tej okolicy. Napadły jednak oczywiście złą parę łowców, która rozgromiła je w kilka sekund. Domyślili się szybko, że coś jest nie tak, ogarnęła ich panika. Chyba nawet jeszcze większą ogarnęła Navę, która mimo kilkuletniej rozłąki i charakteru wyraźnie sugerującego niezależność od rodziców bardzo liczyła na to spotkanie, bo czuła ogromną więź z rodzicielami. Odnaleźli zgliszcza, porozwalane drzewa, krew i szczątki. Pośród nich: dwa bliźniacze medaliony należące do ich rodziców. Zrozumieli od razu, że to koniec, ale żyli więc nie mogli się po prostu poddać mimo doznanego właśnie cierpienia. W szczątkach odnaleźli ukryte wejście do równie tajnego laboratorium, a jego zabezpieczenie chroniło praktycznie przed wszystkim co mogło stać się strukturze widocznej gołym okiem. Tam właśnie odnaleźli dwa prototypy broni, idealnie dopasowane do Glave’a i do Navy, w końcu rodzice mimo tylu lat doskonale wiedzieli, jaki jest ich styl walki.
Tamtego dnia porzucili tytuły Łowców, którzy mieli chronić ich rodziców. Ich ból dał im siłę by przetrwać, czas by poznali go inni wielbiący tzw. bohaterów. Świat pozna prawdziwą twarz i bezradność łowców, a Atlas dodatkowo zapłaci za swoją porażkę...Ciekawostki
 • 1. W aktach akademii, do której przynależeli z Glavem figurują jako martwi. Wyraźnie znalezione dowody wystarczyły aby ich skreślić jeszcze za życia.
 • 2. Uwielbia słodycze i inne przekąski, ale woli uzupełniać cukier poprzez wcinanie cukierków.
 • 3. Poza amuletem zdobytym przy ciałach rodziców, Nava nosi ze sobą również niewielki nieśmiertelnik. Zapisane na nim jest imię i nazwisko (to drugie jest przekreślone z pomocą grotu strzały, kilkukrotnie i sądząc po śladach niemal przebiła się na drugą stronę) oraz jej grupa krwi: ARh+.
 • 4. W dzieciństwie nie tolerowała widoku krwi, szczególnie kiedy należała do Grimmów. Z czasem jednak wszystko przybrało zupełnie inny obrót i wręcz uwielbia jej smak i zapach.
 • 5. Nienawidzi być nazywana rudą. Jest to dla niej uwłaczające.
 • 6. Kiedyś uczyła się tropienia i łowiectwa, ale jedyne co z tego zapamiętała i zachowała to bezbłędna celność.

Inne Wasze konta

N/APowrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lanse
Punkty Aury : 3000
avatar
Łowca
http://eclipse.forumpolish.com/t35-the-tale-of-prophet-and-a-guahttp://eclipse.forumpolish.com/t50-guardian-of-the-seven-signs
PisanieTemat: Re: Nava   Wto Maj 08, 2018 12:49 am

Akcept
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Nava
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Eclipse :: Kartoteka :: Karty Postaci-
Skocz do: