Share | 

 

 Glave

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Glave
Punkty Aury : 3000
avatar
Antagonista
PisanieTemat: Glave   Sob Maj 05, 2018 10:49 pmGlave
Dane Personalne
 • Znaczenie imienia: Sam posiadacz nigdy nie rozwodził się nad tym, czy jego imię coś znaczy. Rodzice nadali mu je i tak już zostało. Podobno pochodzi od ulubionego rodzaju broni jego ojca czyli glewii.
 • Wiek: 22 lata
 • Rasa: Człowiek
 • Grupa: Antagoniści
 • Tytuł:Brak, jeszcze wyrobi sobie reputację
 • Lieny: 500
 • Kolor Aury: Wiśniowy
 • Punkty Aury: 3000
 • Semblance: Emperor
 • Pochodzenie: Atlas

Aparycja


Glave to dosyć specyficznie wyglądający młody mężczyzna. Dwudziesto dwulatek mierzy sobie 185 cm wzrostu i odpowiednią do niego wagę. Mięśnie w jego ciele są wyraźnie zaznaczone i choć daleko mu do archetypicznego pakera, widać, że regularnie ćwiczy i do najsłabszych nie należy. Cechuje go raczej smukła sylwetka, więc nigdy nie będzie miał szerokich barków i ramion grubości kobiecych ud. Mimo to nie narzeka, bo znacznie bardziej odpowiada mu taka budowa.
Jego włosy mają dwie barwy - naturalną, krwistą czerwień, która jest cechą rodzinną oraz czerń - pamiątkę po jednym Grimmie, który na zawsze zaburzył jednolity kolor jego włosów. Nie przykłada zbyt wielkiej wagi do fryzury, siostra go strzyże bo zna się na tym dużo lepiej niż on (przynajmniej tak ona to widzi). Glave nosi zatem średniej długości kłaki na czubku głowy, lekko podgolone boki i długi ogon z włosów na jej tyle. Jego oczy mają naturalny, czerwonawy kolor tęczówki. To kolejna pozostałość genetyczna, tym razem jedynie po matce chłopaka. Z innych ciekawostek na temat jego ciała, na lewym uchu ma aż 3 pieprzyki, co jest dobrym znakiem - nosi w tych miejscach kolczyki w kształcie niewielkich kolców - srebrny na dole i dwa czerwone powyżej.

Jeśli chodzi o ubiór to też jest odstający do ogółu. Podobnie co łowcy bardzo lubi afiszować się ze swoim uzbrojeniem, toteż przy obydwu biodrach i na plecach widać jego wybraną broń "Unity" składającą się z trzech identycznych mieczy zwanych "Trinity Force" oraz jednego, wyjątkowego ostrza o wdzięcznym imieniu "Infinity Edge". W jego stroju definitywnie dominuje czerń z dodatkami czerwieni oraz stalowej szarości. Na górze nie ma za bardzo czego szukać - poza wzmocnioną, przylegającą koszulą i srebrnym medalionie niewiele jest tam do oglądania poza przystojną buźką właściciela. Znacznie lepiej uzbrojone są nogi. Pierwszy w oczy rzuca się solidny pas podtrzymujący cały rynsztunek byłego Łowcy. Zaraz pod nim widać solidnie wykonany pancerz tworzący spodnie Glave'a i dopasowaną do nich parę butów. Całość wygląda na wytrzymałą zbroję, jednocześnie lekką i funkcjonalną.Charakter

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Glave to typowy przykład bożyszcza nastolatek - wygląd i zachowanie przywodzi na myśl klasycznego badboy'a. Zawsze złośliwie uśmiechnięty z pewnością siebie w oczach i pewnych ruchach, czuje się swobodnie w każdym otoczeniu. Nie peszą go tłumy, nie peszy pustkowie, zawsze zachowuje spokój i wygląda jakby panował nad wszystkim. Złośliwe docinki czy prowokacje to u niego chleb powszedni i chociaż zazwyczaj widziany samotnie lub w towarzystwie siostry, zawsze przykuwa uwagę swoim wyglądem i stylem bycia.
Jest w nim jednak coś znacznie głębszego niż ta teatralna maska jaką zakłada każdego dnia. Glave obwinia Atlas o straszną zbrodnię, dlatego nie szanuje prawa jakim rządzi się to państwo. Lubi grać władzy na nosie i chociaż jeszcze nie jest znany w szerokim półświatku, to tylko czeka na okazję by odpalić lont prowadzący wprost do zniszczenia kraju.
Jest też w nim miłość, w postaci miłości do siostry. Nie potrafiłby bez niej sobie poradzić i chociaż czasem kłócą się jak stare małżeństwo to wiedzą, że tylko oni sobie pozostali. Znacznie częściej trzymają własną stronę i wspierają się bezgranicznie. Łączy ich ta szczególna więź między bliźniakami, taki szósty zmysł pozwalający wyczuć, czy któreś z nich jest w potrzebie.Cechy


Naturalne:
- Celne oko - Glave posiada naturalną precyzję w wykonywaniu rzutów czy też oddawaniu strzałów.
- Szybkość, zwinność i siła - w tych cechach stoi znacznie powyżej normy innych łowców, a ciągłe treningi pomagają mu utrzymać ten stan.
- Kondycja - Glave jest w świetnej formie. Potrafi wytrzymać o wiele dłuższe potyczki lub ćwiczenia niż jemu podobni.
- Skrzywiony - na skutek przeżyć Glave posiada czegoś w rodzaju nerwicy objawiającej się w momencie, gdy ktoś chwali zawód Łowcy i Łowców ogółem. Z początku brak po nim oznak, jednak z czasem może dojść do wybuchu gniewu i wyładowaniu przemocy na chwalącym.
- Odporność na ból - ćwiczenia i doświadczenie walki z Grimm'ami sprawiły, że jest w stanie wytrzymać więcej niż przeciętny człowiek.

Podstawowe:
- Gotowanie - może jego wygląd na to nie wskazuje, ale Glave to prawdziwy mistrz, jeśli chodzi o przyrządzenie dobrego posiłku z domowych składników.
- Pływanie - całkiem nieźle pływa, zna większość popularnych stylów pływackich.
- Wspinaczka - potrafi wejść tu i tam, a z odpowiednim sprzętem to i góry nie będą wyzwaniem.
- Szuler - karty? Pff! Ruletka? Pff! Pachinko? Pff! Nie było takiego kasyna, w którym wyszedłby bez zysku. Glave z łatwością rozpoznaje kanty przeciwników i wykorzystuje je na swoją korzyść. Jakby tego było mało, życzę powodzenia każdemu, kto będzie próbował rozpoznać jego zagrywki.

Nabyte:
* Broń Sieczna - Glave posiada rozległą wiedzie i doświadczenie w walce dwoma mieczami jednoręcznymi na raz. Rozwinął tę sztukę dodając do niej rzucanie nożami, czy może raczej w jego przypadku - mieczami. Półtoraki i dwuręczna broń także nie ma dla niego tajemnic, jest prawdziwym znawcą sztuki szermierczej.
* Walka wręcz - Arsenał Glave'a nie kończy się na jego zabójczych zabawkach. Nasz Antagonista wyszkolił się także w sztuce walki bez nich, łącząc różne style walki ze swoim nieprzeciętnym tańcem śmierci zdołał stworzyć coś w rodzaju połączenia szermierki z Taekwondo.
* Akrobatyka - Pojęcie "żywe srebro" nawet w połowie nie oddaje zasobów jego energii. Glave uwielbia być wolny i nieskrępowany, czy to w życiu codziennym czy też w walce. Jego siostra twierdzi nawet, że raz lunatykując zrobił pełny backflip. Dodając to do jego zdolności walki, otrzymamy wybuchową mieszankę przy której trzeb spodziewać się ataku z każdej, nawet najmniej spodziewanej strony.Historia

Historia jakich wiele, chociaż sami jej bohaterowie woleliby się w niej nie znaleźć. Zacznijmy od samego początku... Od świata chwalącego Łowców jak bohaterów. Od pary naukowców, którzy opracowywali nową technologię tworzenia broni dla tychże bohaterów. Od bliźniąt zrodzonych z ich miłości i zahartowanych w bólu...
Glave i Nava byli dziećmi Gustava i Miki Maliwan, czołowych naukowców w dziedzinie obróbki Dust i projektowania specjalistycznej broni dla łowców. Byli dumni ze swojej pracy, w końcu dzięki nim ci wspaniali, odważni ludzie mogli stawić czoła Grimmom. Swoją pasję przelewali na dzieci, które chłonęły ich tok myślenia i same zaczęły wielbić ten wspaniały zawód. Było pewne, że staną kiedyś u progu akademii chcąc zostać jednymi z nich. Rodzice wiedzieli o tym dobrze, dzieci jeszcze lepiej.
Jak można się domyślić, zdali bez problemu. Szybko okazało się, że młoda krew Maliwanów posiada duży talent w dziedzinie walki z Grimmami oraz panowaniu nad aurą. Glave chodź kulał w przedmiotach teoretycznych, posiadał naturalny instynkt walki i woli przetrwania. Nava nie odbiegała mu ani na krok, dodatkowo zyskując bardzo dobre stopnie. Było jasne, że pisana im będzie wielkość po kończeniu szkoły. Wtedy też ślubowali sobie, że zawsze będą pilnować swoich pleców.
Lata nauki skończyły się i opłaciły - nowi Łowcy, Nava i Glave ruszyli na swoją długą krucjatę walki z Grimmami. Ale najpierw chcieli złożyć wizytę rodzicom, podziękować im za całe życie i obiecać częstsze wizyty niż w czasie szkoły. Cali w skowronkach zmierzali do domu rodzinnego w niewielkiej wiosce, gdzie mieściło się też tajne laboratorium rodziców. Już zbliżali się do znajomych pól szczęśliwi, że dzieli ich tylko kilka minut od domu, kiedy z za drew wyskoczyły znane im potwory. Grimm były jednak za słabe by sprostać tej dwójce. I chodź wyszli zwycięsko to nie było im do śmiechu. Bestie nigdy nie zapuszczały się tak blisko. Pełni paniki ruszyli w stronę swojego domu by ujrzeć jedynie zgliszcza, krew, rozszarpane szczątki i dwa bliźniacze medaliony, należące niegdyś do ich rodziców. Słowa nie opiszą tego bólu i rozpaczy jakie przeżyli tej nocy. Przeszukując to co zostało z domu udało im się odkryć właz do laboratorium rodziców. Zabezpieczone uchroniło się przed atakiem i pożarem, zatem pracownia pozostała bez szkód. W środku znaleźli dwa prototypy broni zaznaczone czerwonymi kokardami - broń stworzyli Gustav i Miki, z myślą i specjalnie dla swoich dzieci.
Tamtego dnia porzucili tytuły Łowców, którzy mieli chronić ich rodziców. Ich ból dał im siłę by przetrwać, czas by poznali go inni wielbiący tzw. bohaterów. Świat pozna prawdziwą twarz i bezradność łowców, a Atlas dodatkowo zapłaci za swoją porażkę...Ciekawostki
 • 1. Ma lekką klaustrofobię - pomieszczenia w rodzaju windy czy piwnic powodują u niego nie tyle strach co znerwicowanie i poczucie ograniczenia.
 • 2. Nie lubi księżniczek i dziewczyn, które nie potrafią same o siebie zadbać. Woli twarde kobiety, gotowe walczyć o swoje.
 • 3. Jest pobłogosławiony największym darem w historii ludzkości - idealną przemianą materii. Może jeść co chce, a dalej pozostaje w tym samym rozmiarze i wadze.
 • 4. Kolekcjonuje broń pokonanych Łowców.
 • 5. Oficjalnie Glave i Nava figurują w aktach absolwentów akademii jako "martwi". Wnioski te wysnuto gdy odnaleziono ich broń w miejscu ataku Grimmów przy niemożliwych do identyfikacji szczątkach.
 • 6. Glave ma trzy pieprzyki jeden pod drugim na małżowinie lewego ucha. Wg. niektórych kultur taki omen to dobra wróżba, oznaczająca, że posiadacz urodził się ze szczęściem samego diabła. Trudno się nie zgodzić, w czasie jednej potyczki z Grimmem Glave został zraniony w głowę tuż nad lewym uchem. Gdyby dostał trochę niżej, straciłby je.

Inne Wasze konta

(Pole uzupełniają tylko Ci którzy posiadają więcej kont, niż jedno. Osoba może też wysłać prywatną wiadomość do administratora: Lanse.)

Ostatnio zmieniony przez Glave dnia Pon Maj 07, 2018 4:26 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lanse
Punkty Aury : 3100
avatar
Łowca
http://eclipse.forumpolish.com/t35-the-tale-of-prophet-and-a-guahttp://eclipse.forumpolish.com/t50-guardian-of-the-seven-signs
PisanieTemat: Re: Glave   Pon Maj 07, 2018 12:51 pm

Zacznijmy od końca, bo łatwiej mi się przewija w górę. Ciekawostka 5 - jeśli już to uznaliby za zaginionych w akcji. Atlas to wojsko bądź co bądź, więc nie rzucają tak łatwo, że ktoś jest martwy póki nie znajdą ciała lub jakiegoś śladu świadczącego o potencjalnym zgonie.
Jest trochę literówek, ale grammar nazi nie jestem więc tylko polecam przejrzeć tekst jeszcze raz tak by był ładniejszy.
Co do imienia mam jedno zastrzeżenie - w RWBY imiona zawsze niosły jakieś. Zazwyczaj do sztuki, literatury, kolorów. Mogły to być bezpośrednie odniesienia typu Leonardo - artysta, lub anagramy z których powstawał wyraz kojarzony ze sztuką. Spróbuj nad tym pomyśleć, bo coś na pewno z Glave sie da ułożyć.
Tak poza tymi rzeczami to nie mam do czego się przyczepić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Glave
Punkty Aury : 3000
avatar
Antagonista
PisanieTemat: Re: Glave   Pon Maj 07, 2018 4:27 pm

Ciekawostka - Atlas znalazł broń i zwłoki, których nie mógł zidentyfikować. To jak dla mnie wystarczający powód by uznać łowcę z martwego nawet dla wojska.

Literówki - przejrzałem tekst i znalazłem może ze trzy. Poprawiłem.

Dodałem byle jakie znaczenie, chociaż wolałem by pozostało ono niewyjaśnione.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lanse
Punkty Aury : 3100
avatar
Łowca
http://eclipse.forumpolish.com/t35-the-tale-of-prophet-and-a-guahttp://eclipse.forumpolish.com/t50-guardian-of-the-seven-signs
PisanieTemat: Re: Glave   Pon Maj 07, 2018 4:30 pm

Tylko nadal można zrobić testy DNA, uzębienia, a to znane metody w Remnant. No ale dobra niech będzie, że ekipa dochodzeniowa poszła na łatwiznę bo zdarzają się takie sprawy.

Akcept
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Glave   

Powrót do góry Go down
 
Glave
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Eclipse :: Kartoteka :: Karty Postaci :: Zaakceptowane-
Skocz do: